Autocad

Sam ne v prazno!
Odgovori
djsly
Sivi N/A izstrelek
Prispevkov: 905
Pridružen: 05 Nov 2004, 09:21
Kraj: Ljubljana

Autocad

Odgovor Napisal/-a djsly »

High,

Kje bi lahko dobil kake sheme predvsem avtomobilskih delov?

Je kdo od vas že kaj ustvarjal v autocad-u? Zanimajo me predvsem 3d zadeve.

lp djsly.

PS: ja strica gugla sem tut vprašu, pa same neke drage plačljive zadeva ponuja. mater ga bom odpustu...
:)
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Za 3d zadeve bi bil boljši kak drug program (animacija), ampak za načrte je pa dobr. Js ga mam, sam kakih avtodelov pa nimam narisanih 8-[
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
djsly
Sivi N/A izstrelek
Prispevkov: 905
Pridružen: 05 Nov 2004, 09:21
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a djsly »

Ja iščem tud kak dober 3d progi. Šele jutr zvem od frenda kaj on uporablja, baje ene hude modele riše tip...
:)
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Iščeš kej tazga?
Slika
Slika

Al takele oblike
Slika
Uporabniški avatar
gas_gas
Češpla powah
Prispevkov: 306
Pridružen: 22 Jan 2005, 12:52
Kraj: begne ke pa

Odgovor Napisal/-a gas_gas »

kaj pa kaksn SolidWorks.
What did the hurricane say to the palm tree? Hold on ur nuts! This is no ordinary blow job!
Slika
cc 206
Zeleni dirkač
Prispevkov: 242
Pridružen: 09 Nov 2004, 21:05
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a cc 206 »

gas_gas napisal/-a:kaj pa kaksn SolidWorks.


ali pa Solid Edge
Killah bee
Čebel
Prispevkov: 455
Pridružen: 12 Okt 2004, 15:00
Kraj: Tu Pa Tam

Odgovor Napisal/-a Killah bee »

ACad je ful zakompliciran, jaz sem se ga mislil malo učit pa sem zadovo opustil 8-[ Smo ga imeli tud en letnik na faksu,sam mi ni blo skoraj nič jasno. Pobaj z kakimi download progiji kaj najdt, z kako mulo mogoče :-k
CLIO 172 SPORT
djsly
Sivi N/A izstrelek
Prispevkov: 905
Pridružen: 05 Nov 2004, 09:21
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a djsly »

@nebivedu: yap, tole kar prikazuje prva slikca. Kaj je to za en progi? TIsto 2d varianto za acad sem tut jst najdu, ampak mi ni ok.

@cc & gas_gas : sta delala s tem že?
:)
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Tale progi je AUTOCAD z dodatkom, ki stane 20.000 eurov, delajo ga pa eni slovenci in se ga da kupit samo, če delaš tečaj pri njih in ti potem oni support nudijo. Videl se ta programček pa do sedaj v sloveniji samo na cestnem podjetju, kjer ga imajo za risanje autocest. Ko narišejo program vrne še vse faktorje zraven in še izračuna materiale in njihovo trdnost.
Uporabniški avatar
eXtreme
Besnška glavca
Prispevkov: 358
Pridružen: 13 Okt 2004, 21:33
Kraj: Besnica
Kontakt:

Re: Autocad

Odgovor Napisal/-a eXtreme »

djsly napisal/-a:High,

Kje bi lahko dobil kake sheme predvsem avtomobilskih delov?

Je kdo od vas že kaj ustvarjal v autocad-u? Zanimajo me predvsem 3d zadeve.

lp djsly.

PS: ja strica gugla sem tut vprašu, pa same neke drage plačljive zadeva ponuja. mater ga bom odpustu...
Autodesk Inventor in pa Autodesk 3D Studio Max ter Ansys.

Z Autodesk Inventorjem delas kaj takega:

Slika

Preprosto narises tako kot v Autodesk Autocad-u 2D sliko, potem pa jo potegneš v 3D in zelo preprosto preoblikuješ 3D figuro.... tako narediš več figur, ki jih potem sestaviš v sestav, kot ga vidiš na sliki.

Autodesk 3D Studio Max je pa tudi 3D orodje, s katerim se pa delajo razne animacije, katere vidiš v animiranih filmih:

Slika

http://tw.rhino3d.com/gallery/user/imag ... ri_F40.gif

http://tw.rhino3d.com/gallery/user/images/Ferrari.jpg

http://www.xbitlabs.com/images/cpu/3dma ... rm/290.jpg
cc 206
Zeleni dirkač
Prispevkov: 242
Pridružen: 09 Nov 2004, 21:05
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a cc 206 »

@djsly

z Solid Edgom delam vsak dan na firmi,
je pa res da ni preracunov
djsly
Sivi N/A izstrelek
Prispevkov: 905
Pridružen: 05 Nov 2004, 09:21
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a djsly »

@extreme: tale inventor...to k piše nekaj v slo jeziku - a todobiš zraven al moraš sam to ustvarit.

BTW: že doljemljem ;)
:)
Uporabniški avatar
eXtreme
Besnška glavca
Prispevkov: 358
Pridružen: 13 Okt 2004, 21:33
Kraj: Besnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a eXtreme »

djsly napisal/-a:@extreme: tale inventor...to k piše nekaj v slo jeziku - a todobiš zraven al moraš sam to ustvarit.

BTW: že doljemljem ;)
Tisto kar je napisano po slovensko v tabeli Model so sestavni deli :) Vsak del naredis posebej, in jih potem sestavis skupaj, kot kaze slika.

Pozabil se se napisati da potem se uporablja se program Ansys s katerim pa virtualno stestiraš narejen predmet - obremeniš ga v točkah, vidiš deformacijo in napetosti, meris pretoke plinov in tekocin, opazujes tlake... Gre za profesionalne programe katerih licence stanejo več miljonov tolarjov.
corsa_A
IQ>150
Prispevkov: 192
Pridružen: 26 Dec 2005, 22:30
Kraj: MS

Odgovor Napisal/-a corsa_A »

Za 3d modeliranje priporočam solidworks, zraven imaš še toolbox kjer imaš standardne elemente že noter. Tako imaš že v 3d vijake, segerjeve obroče, profile,. Poleg tega pa ima osnoven FEA preračun (trdnosti), ki zadostuje za večino primerov. Se pa na netu najde dosti standardnih elementov. Vse ležaje imaš npr v 3d tudi na skf.com.

Če pa želiš 2d risati pa še vedno ni boljšega od autocada, pa še težek ni. Je pa Autocad osnova za prehod na 3d. Tudi solid edge je dober saj je v bistvu skrajšani solidworks. Inventor je podoben solidworksu vendar je po mojem mnenju za uporabnika slodiworks lažji. So pa ti 3d programi zelo podobni med sabo. Na koncu imaš še Catio, I-deas. Na začetku me je Catia fascinirala v bistvu zato ker je celostna CAD/CAE/CAM rešitev. V enem programu imaš od konstrukcije, analize do izdelave, vendar sem nakoncu ugotovil da je solidworks lažji zato ostajam na njem. Z I-deasom nimam izkušenj bi jih pa rad slišal če ga kdo uporablja.

Torej za začetek Autocad knjig za autocad imaš v knjižnicah polno. Potem pa na 3d po tvoji izbiri. Na netu imaš polno tutorialsov =P~
c20xe ITB-ji prodani
c20let corsa
djsly
Sivi N/A izstrelek
Prispevkov: 905
Pridružen: 05 Nov 2004, 09:21
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a djsly »

@extreme: Aha, sem mislu da maš že integrirane modele not v aplikaciji. Pišuka, zdej da grem risat vsak dewl posebi, bo trajalo več let. Ampak ok, bom poskusil z igranjem.

@corsa a: hvala, naštel si veliko progijev. Zdej se moram sam odločit kerga bom gulil. Ker nimam cajta enga začet pol pa drugega...ker preden utrdiž znanje enega, to traja.
Torej solid edge, solidworks, inventor + ansys. To bom pogledal, pol pa se odločil.

PS: tutorialsov mam za 1Gb ](*,)
:)
Uporabniški avatar
Stratus_
nadnebesnik s črtico
Prispevkov: 113
Pridružen: 17 Okt 2004, 19:16

Odgovor Napisal/-a Stratus_ »

obstaja tudi megaCAD in pa rhino..js uporabljam megacad, ampak ne vem če je glih najboljši za strojne elemente..za rhino pa še ne vem, ker ga nism še nč uporabljal..

tko za zraven malo povem :D
Uporabniški avatar
Nixxon
BMW mit Calypsorot Metallic Farbe Fahrer
Prispevkov: 237
Pridružen: 19 Jan 2005, 17:53
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Nixxon »

Rhino je pa men zakon. Sicer ni zelo matematičen, je bolj dizajnerski.

Ampak zelo preprost in veliko stvari se da naredit v njem. Edino render suxx v njem. Ma pa zato plugin Flamingo, ki naredi soliden render.

Par mojih kreacij, praktično nobena ni končana z izjemo tistega roadsterja:

Športna limuzina, prenizka, pa drugače je bila mišljena na začetku, še posebi zadnji konc. Pa mi je bla neki posebnega pa sem kar tako nadaljeval.

Slika

Slika

Imenujem ga RoadStar, bil je narejen za drugo Peugeotovo tekmovanje, ko je bilo treba narediti nekakšen retro avto za leto 2020. Jaz sem vzel za navdih dirkalne avtomobile iz 20ih in 30ih let 20. stoletja.

Slika

Slika

Slika

Ta avto, z ogrooomnimi kolesi je bil narejen za eno drugo tekmovanje, kjer je bilo treba narediti športen in obenem prostoren avto za mlad par.

Slika

Slika

Slika
BMW E36 318i, calypsorot metallic
Slika
djsly
Sivi N/A izstrelek
Prispevkov: 905
Pridružen: 05 Nov 2004, 09:21
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a djsly »

Hude kreacije. Re5pect.

BTW: S čim naj odprem tole ->
AUTODESK 3D STUDIO MAX V8.0 WEBINSTALL.daa

.daa ?? prvič vidm tako končnico.

EDIT: najdu. PowerISO
Zadnjič spremenil djsly, dne 02 Mar 2006, 10:54, skupaj popravljeno 1 krat.
:)
djsly
Sivi N/A izstrelek
Prispevkov: 905
Pridružen: 05 Nov 2004, 09:21
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a djsly »

WTF??
Kr neki mi noče namestiti... Je mel še kdo podobne težave? Zakaj sql server desktop rabiš?

Slika

Slika
:)
corsa_A
IQ>150
Prispevkov: 192
Pridružen: 26 Dec 2005, 22:30
Kraj: MS

Odgovor Napisal/-a corsa_A »

Hm namesti si 9, meni je 9 delala b.p. 10
c20xe ITB-ji prodani
c20let corsa
Odgovori